برنامه نویسی

برنامه نویسی

مقدمه :

در این دوره آموزشی برنامه نویسی ما با دو زبان اصلی و مهم کار می کنیم که به صورت حرفه ای با اساتید مجرب و معرفی به بازار کار در آموزشگاه منتظران به صورت حضوری در خدمت شما هستیم   .

معرفی ویژوال بیسیک :

ویژوال بیسیک توسعه یافته ی زبان برنامه نویسی بیسیک میباشد. بیسیک توسط پروفسور جان کمنی و توماس کرتز از دانشگاه کالج دارتموث فرانسه ،برای نوشتن برنامههای ساده ایجاد شد. طراحی آن از اواسط دهه ۱۹۶۰ آغاز گردید. ویژوال بیسیک تا نسخه ۳ به صورت ۱۶ بیتی بود. از نسخه ۵ به بعد فقط ویرایش۳۲ بیتی آن ارائه شد. (نسخه ۴ هم به صورت ۱۶ بیتی و هم به صورت ۳۲ بیتی عرضه شده بود.)
ویژوال بیسیک از نسخه ۶ به بعد بر پایه چارچوب داتنت (NET.) ارائه شد. اگر چه با ظهور ویژوال بیسیک دات نت اکثر برنامه نویسان ویژوال بیسیک ۶ به آن گرویدند، ولی نسخه ۶ همچنان طرفداران ویژهی خود را دارد.
برنامهنویسی در ویژوال بیسیک به صورت رخدادگرا میباشد. در برنامه نویسی تجاری، ویژوال بیسیک جز محبوبترینها است. بنابه آماری که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد، ۵۳٪ از برنامه های تجاری با استفاده از این زبان تولید شده اند.
زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک در واقع زبان توسعه یافته ی بیسیک میباشد که برنامه ای تحت DOS بود. بزرگترین تفاوت میان زبان وایژوال بیسیک با بیسیک در شی گرا بودن آن است. پس زبان ویژوال بیسیک زبانی شی گرا یا OOL میباشد که از سرحرف های (Object Oriented Language) گرفته شده است. در زبان های غیر شی گرا اساس زبان برنامه نویسی بر توابع (Function) بنا شده است در حالی که زبان های شی گرا مانند ( Delphi , Visual c++ , Visual Basic ) اساسا با کلاس ها( Class ) کار میکنند و استفاده ار توابع در آن ها کمتر میباشد. به طور کلی کار با زبان های شی گرا راحت تر است و نیاز به کدنویسی کمتری دارد . به برنامه نویسی شی گرا OOP یا (Object Oriented Programming) گفته میشود.
زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک محصولی از شرکت Microsoft میباشد که بر روی سیستم های عامل ویندوز قابل اجرا است. این زبان برنامه نویسی دارای نقاط ضعف و قوت خاص خود است. البته برخی از این ضعف ها در نسخه ی ۹ آن که در بسته ی نرم افزاری Visual Studio 2008 وجود دارد برطرف شده است.

معرفی سی شارپ #C :

C# از دو زبان C++ و Java متولد شده است! حاوی بسیاری از جنبه های C++ می باشد اما ویژگی های شیء گرایی خودش را از جاوا به ارث برده است.
زبان سی شارپ فرض اش بر این است که شما می خواهید تنها برنامه نویسی شیء گرا انجام دهید و همانند C++ مخلوطی از برنامه نویسی رویه ایی (Procedural) و شیء گرا را نمی خواهید به پایان برسانید. بنابراین باید طرز فکر خودتان را با دنیای شیء گرایی تطبیق دهید.آموزش برنامه نویسی

نحوه برگزاری این دوره :

دوره های جامع برنامه نویسی در آموزشگاه منتظران به سه صورت تشکیل می شود

  • کلاس های خصوصی

  • کلاس های عمومی

  • کلاس های نیمه خصوصی

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با شهریه و زمان دقیق برگزاری این دوره دارید میتوانید با شماره های زیر در تماس باشید :

مرکز مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما : ۵۳۲۴۱۶۱۶-۰۳۱ / ۵۳۲۳۳۳۸۵-۰۳۱

چنانچه خطوط شلوغ بود چند دفعه تلاش کنید